Domů Letectví České úřady nevyšlou svého zástupce ...

České úřady nevyšlou svého zástupce k vyšetřování příčin havárie Kellnerova vrtulníku

Český Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (dále jen „ÚZPLN“) nevyužije možnosti vyslat do týmu vyšetřovatelů českého zástupce.

Nestane se tak, i když by na to měl příslušný úřad právo.

„Přestože na palubě vrtulníku byli občané České republiky, kteří při letecké nehodě utrpěli těžká a smrtelná zranění, s ohledem na situaci v místě letecké nehody a na epidemiologickou situaci v souvislosti s výskytem COVID u nás i ve světě, ÚZPLN nevyužije práva dle ustanovení 5.27 Annex 13 a nebude ani jmenovat specialistu k prohlídce místa letecké nehody a dalších úkonů, které již provedli vyšetřovatelé americké NTSB,“ vysvětluje ředitel ÚZPLN Pavel Štrůbl.

Podle ředitele Štrůbla není taktéž nutná účast českého úřadu při výslechu vážně zraněného občana České republiky. „Po zaslání závěrečné zprávy kolegy z NTSB provedeme její zveřejnění na webu www.uzpln.cz,“ doplnil ředitel Štrůbl.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Aktuálně

„Básně z dálnice“ na Vltavské

„Básně z dálnice“ sestavené z reklamních sloganů z billboardů sesbíraných Jolanou Havelkovou při cestách Českou republikou za uplynulých 12 let vystavuje venkovní Galerie Vltavská u stejnojmenné stanice pražského metra. Cestující pražské MHD si ji na tzv. Vltavských kaskádách budou moci prohlédnout do 25. června 2021.

Podcasty

Ing. Lubomír Fojtů: Vnitrozemská vodní doprava je zatím nevyužitou příležitostí

V čele Ředitelství vodních cest ČR Ing. Lubomír Fojtů (56 let) stojí od roku 2013. V letech 1983 až 1988 vystudoval Oděský institut inženýrů námořní dopravy. Od roku 1989 působil v různých funkcích na Československé plavbě labské v Děčíně s dvouletou přestávkou 2000–2002, kdy byl ředitelem divize společnosti Czechoslovak Ocean-Shipping. Položili jsme mu několik otázek ohledně vodní dopravy.

Zastupitelka hlavního města Prahy o návratu dětí do škol, peticích i platformě KoroNERV

Mariana Čapková usiluje o zavedení PCR pool-testingu do škol, což by umožnilo školní docházku žáků a studentů bez principu rotace.
Podcasty na Spotify Apple podcasts