HomeLetectvíČeské úřady nevyšlou svého zástupce ...

České úřady nevyšlou svého zástupce k vyšetřování příčin havárie Kellnerova vrtulníku

Český Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (dále jen „ÚZPLN“) nevyužije možnosti vyslat do týmu vyšetřovatelů českého zástupce.

Nestane se tak, i když by na to měl příslušný úřad právo.

„Přestože na palubě vrtulníku byli občané České republiky, kteří při letecké nehodě utrpěli těžká a smrtelná zranění, s ohledem na situaci v místě letecké nehody a na epidemiologickou situaci v souvislosti s výskytem COVID u nás i ve světě, ÚZPLN nevyužije práva dle ustanovení 5.27 Annex 13 a nebude ani jmenovat specialistu k prohlídce místa letecké nehody a dalších úkonů, které již provedli vyšetřovatelé americké NTSB,“ vysvětluje ředitel ÚZPLN Pavel Štrůbl.

Podle ředitele Štrůbla není taktéž nutná účast českého úřadu při výslechu vážně zraněného občana České republiky. „Po zaslání závěrečné zprávy kolegy z NTSB provedeme její zveřejnění na webu www.uzpln.cz,“ doplnil ředitel Štrůbl.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Aktuálně

VRT v Hradecko-pardubické aglomeraci – kudy vést vysokorychlostní trať?

Pozvali jsme si představitele kraje a města Hradce Králové, Pardubic a Jihlavy, abychom se společně zamysleli nad vedením vysokorychlostní tratě centrem Hradce Králové. https://www.youtube.com/watch?v=H4Bt6BvkzUI&t Zajímá Vás,...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts