Doba elektrická

Elektromobilita je skutečným fenoménem. Vždyť v sobě spojuje ekonomickou výhodnost a ekologickou ohleduplnost k životnímu prostředí. ŠKODA tento trend v rámci značky iV komplexně implementuje do své nabídky. V těchto dnech byl zahájen prodej ENYAQ iV.

U uvedení elektrické novinky na český trh jsme nemohli chybět. Za SIRDO si testovací jízdu mohl vyzkoušet Vladimír Kremlík, ředitel institutu a Karolína Šnejdarová, manažerka komunikace. Děkujeme AUTO – POLY spol. s r.o. za pozvání.

Ing. Jiří Brož, jednatel společnosti, si na nás vyhradil čas, aby nás provedl předváděcím salónem a ochotně nám odpověděl na několik otázek.

Jaké přednosti má nový Enyaq?

Je to úplně první elektrické SUV značky ŠKODA s dojezdem až 510 km, nádherný a nadčasový design, velký prostor pro cestující i zavazadla, tichý provoz.

Co vše může tento model nabídnout?

13“ headup display, zavazadlový prostor 585 litrů, kola z lehké slitiny až 21“, až 9 airbagů a mnoho různých asistenčních systémů, které zaručují vysokou úroveň bezpečí a pohodlí, 3zónovou klimatizaci. Nemůžu nezmínit dynamické zrychlení z 0 na 100 km za 8,6 sekundy. Za pozornost stojí i volitelné čerpadlo, díky kterému nemusíte mít obavy, že by použití klimatizace nebo topení mělo vliv na dojezd.

Za jak dlouho je nabitý?

Záleží na rychlosti nabíječky. Maximální rychlost nabíjení 125 kW z 5 na 80 % za pouhých 38 minut.

Jaké zákazníky může oslovit?

Tento vůz vnímám jako manažerské vozidlo. Klienty si najde i v řadách zákazníků se zájmem o ekologii a alternativní pohony a též díky prostornosti je vhodným řešením rodinného vozu.

Připojujeme několik fotografií.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Aktuálně

Zmenšování Česka. Nová vysokorychlostní železnice klepe na dveře

Z Prahy do Brna za méně než hodinu. Necelou půlhodinu pak stráví cestující ve vlaku z hlavního města do Ústí nad Labem. Tak vypadá jen zlomek tras, na kterých jízdní dobu výrazně zkrátí připravovaná vysokorychlostní železnice. Tu na Správě železnic projektuje tým ředitele odboru přípravy vysokorychlostních tratí Ing. Martina Švehlíka, který je hostem dnešního rozhovoru.

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts