Doba elektrická

Elektromobilita je skutečným fenoménem. Vždyť v sobě spojuje ekonomickou výhodnost a ekologickou ohleduplnost k životnímu prostředí. ŠKODA tento trend v rámci značky iV komplexně implementuje do své nabídky. V těchto dnech byl zahájen prodej ENYAQ iV.

U uvedení elektrické novinky na český trh jsme nemohli chybět. Za SIRDO si testovací jízdu mohl vyzkoušet Vladimír Kremlík, ředitel institutu a Karolína Šnejdarová, manažerka komunikace. Děkujeme AUTO – POLY spol. s r.o. za pozvání.

Ing. Jiří Brož, jednatel společnosti, si na nás vyhradil čas, aby nás provedl předváděcím salónem a ochotně nám odpověděl na několik otázek.

Jaké přednosti má nový Enyaq?

Je to úplně první elektrické SUV značky ŠKODA s dojezdem až 510 km, nádherný a nadčasový design, velký prostor pro cestující i zavazadla, tichý provoz.

Co vše může tento model nabídnout?

13“ headup display, zavazadlový prostor 585 litrů, kola z lehké slitiny až 21“, až 9 airbagů a mnoho různých asistenčních systémů, které zaručují vysokou úroveň bezpečí a pohodlí, 3zónovou klimatizaci. Nemůžu nezmínit dynamické zrychlení z 0 na 100 km za 8,6 sekundy. Za pozornost stojí i volitelné čerpadlo, díky kterému nemusíte mít obavy, že by použití klimatizace nebo topení mělo vliv na dojezd.

Za jak dlouho je nabitý?

Záleží na rychlosti nabíječky. Maximální rychlost nabíjení 125 kW z 5 na 80 % za pouhých 38 minut.

Jaké zákazníky může oslovit?

Tento vůz vnímám jako manažerské vozidlo. Klienty si najde i v řadách zákazníků se zájmem o ekologii a alternativní pohony a též díky prostornosti je vhodným řešením rodinného vozu.

Připojujeme několik fotografií.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Toulky nejen železniční minulostí

Začátkem května přišla na knižní trh nová již 20. kniha spisovatele Josefa Schröttera „Toulky nejen železniční minulostí“ s ilustracemi Jiřího Boudy. V knize je 393 obrázků...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts