Hlavní stranaPrávoNová kolektivní smlouva v ČD Cargo

Nová kolektivní smlouva v ČD Cargo

Novou kolektivní smlouvu uzavřeli a podepsali společnost ČD Cargo a odborové centrály.

Ve společnosti ČD Cargo bylo 2. února 2022 dokončeno kolektivní vyjednávání. Nová podniková kolektivní smlouva platí od 1. dubna 2022 do 31. března 2023. Hlavní změnou oproti stávající smlouvě je nominální navýšení všech tarifních mezd o 1100 Kč. Zatímco minule šlo o nárůst o 2 %, nyní se neujednalo procentuální navýšení především z důvodu snahy zohlednit aktuální míru inflace u zaměstnanců v nižších tarifních stupních.

Současně došlo k úpravě některých nadtarifních složek mzdy, které oceňují vyšší míru práce v noci a flexibilitu zaměstnanců. Pozitivní změny nastaly i v oblasti kondičních ozdravných pobytů.

Odboráři, zejména z řad Odborového sdružení železničářů, dlouhodobě upozorňují na extrémně vysokou přesčasovou práci. ČD Cargo je největším tuzemským železničním přepravcem, dle výroční zprávy za rok 2020 má přibližně 6900 zaměstnanců.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Realizace a provoz ETCS vyžaduje spolupráci všech

Dne 12. září 2023 se opět sešli železniční odborníci na Novotného lávce na semináři „ ETCS – výhradní provoz“, který pořádala odborná pobočka Sdělovací...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts