Hlavní stranaPrávoNová kolektivní smlouva v ČD Cargo

Nová kolektivní smlouva v ČD Cargo

Novou kolektivní smlouvu uzavřeli a podepsali společnost ČD Cargo a odborové centrály.

Ve společnosti ČD Cargo bylo 2. února 2022 dokončeno kolektivní vyjednávání. Nová podniková kolektivní smlouva platí od 1. dubna 2022 do 31. března 2023. Hlavní změnou oproti stávající smlouvě je nominální navýšení všech tarifních mezd o 1100 Kč. Zatímco minule šlo o nárůst o 2 %, nyní se neujednalo procentuální navýšení především z důvodu snahy zohlednit aktuální míru inflace u zaměstnanců v nižších tarifních stupních.

Současně došlo k úpravě některých nadtarifních složek mzdy, které oceňují vyšší míru práce v noci a flexibilitu zaměstnanců. Pozitivní změny nastaly i v oblasti kondičních ozdravných pobytů.

Odboráři, zejména z řad Odborového sdružení železničářů, dlouhodobě upozorňují na extrémně vysokou přesčasovou práci. ČD Cargo je největším tuzemským železničním přepravcem, dle výroční zprávy za rok 2020 má přibližně 6900 zaměstnanců.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

CDP Přerov řídí dopravu již 17 let

V Československu bylo uvedeno do provozu poprve dispečerské řízení dopravy na trati Plzeň – Cheb v roce 1967. Tehdy to byla dodávka zařízení z bývalého Sovětského svazu....

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts