Home Ing. Emil ŠpačekSPRÁVNÍ RADA

Ing. Emil Špaček


Mým rodným městem je Brno, ve kterém jsem strávil až do mých studií. Střední průmyslovou školu jsem vystudoval v Břeclavi obor doprava a přeprava a již zde mě okouzlila železnice. Mým snem bylo venovat se provozní technologií a stát se výpravčím. Osud chtěl jinak a byl jsem přijat na Univerzitu Pardubice, Dopravní fakutlu Jana Pernera, kde jsem v roce 1998 složil státní zkoušku a odpromoval. V diplomové práci jsem se věnoval technickému návrhu modernizace úseku IV. tranzitního železničního koridoru v úseku Nemanice – Chotýčany.

Po studiích jsem byl přijat jako začínající projektant do významné projekční společnosti a věnoval se projektování železničních zakázek. Od roku 2003 jsem dostal příležitost vést významné železniční zakázky jako například „Optimalizace trati Benešov u Prahy – Strančice“, „Modernizace trati Sudoměřice u Tábora – Votice“, Průjezd uzlem Plzeň ve směru III. TŽK“ atd.

V roce 2006 jsem byl vedením společnosti osloven k vedení velmi významné železniční zakázky na území Polska a to „Nové spojení mezi centrem Varšavy a letištěm Frederika Schopina“. Po dokončení tohoto projektu mě bylo nabídnuto vedení pobočky projekční kanceláře pro Polsko, kde mě bylo umožněno detailně poznat jiné prostředí pro projektování železničních zakázek, jejich zadávání a povolování. Nové prostředí mě umožnilo naučit se plynně polsky.

Od roku 2015 působím v nové projekční společnosti, kde jsme se v posledních 5 letech zabývali projekty jako „Rekonstrukce traťového úseku Přibyslav – Pohled“, „Revitalizace a elektrizace trati Oldřichod u Duchcova – Litvínov“, „Rekonstrukce ŽST Batelov, Rakovník, Milevsko“ aj.

Ve volném čase se věnuji rodině, vaření a  turistice.


Jít zpátky