Hlavní stranaVideoPraha jako křižovatka středoevropské mobility – držíme krok s Evropou?

Praha jako křižovatka středoevropské mobility – držíme krok s Evropou?

Pozvali jsme si několik představitelů významných organizací, abychom se jich zeptali na jejich názory a vize ohledně dopravní budoucnosti nejen Prahy, ale i Středočeského a Královéhradeckého kraje.

Zajímá Vás, jak to vypadá s projektem vysokorychlostních tratí a jaké výzvy se s ním pojí? Chcete vědět, jak se bude zrychlovat doprava nebo jaké kroky dělá ČR směrem k uhlíkové neutralitě?

Ve videu se dozvíte nejen jaké jsou jednotlivé kroky při přípravě VRT, ale také o železničním uzlu Praha, za jak dlouho se dostanete z Prahy do Brna a také o důležitých studiích proveditelnosti, které doprovází všechny dopravní stavby. Řekneme Vám i nejzajímavější fakta o terminálu VRT Praha východ a kam a jak rychle se díky projektu dostanete. Naši hosté Vám prozradí i jaký je rozpočet ŘSD, jaké stavby se připravují a co už je rozestavěno. Informace zmíněné ve webináři jsou i o politice územního rozvoje, dálnici D6 nebo modernizaci D1, o dalších příležitostech rozvoje dálniční a silniční sítě, rozvoji elektromobility v ČR nebo klimatickém plánu hlavního města do roku 2030.

Celkově nás všechny schůzka potěšila a vidíme, že se Česká republika může udržet na dopravní mapě EU.

Děkujeme za zhlédnutí. JUDr. Vladimír Kremlík & SIRDO

Na webináři přednášeli:

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Realizace a provoz ETCS vyžaduje spolupráci všech

Dne 12. září 2023 se opět sešli železniční odborníci na Novotného lávce na semináři „ ETCS – výhradní provoz“, který pořádala odborná pobočka Sdělovací...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts