HomeVideoPraha jako křižovatka středoevropské mobility – držíme krok s Evropou?

Praha jako křižovatka středoevropské mobility – držíme krok s Evropou?

Pozvali jsme si několik představitelů významných organizací, abychom se jich zeptali na jejich názory a vize ohledně dopravní budoucnosti nejen Prahy, ale i Středočeského a Královéhradeckého kraje.

Zajímá Vás, jak to vypadá s projektem vysokorychlostních tratí a jaké výzvy se s ním pojí? Chcete vědět, jak se bude zrychlovat doprava nebo jaké kroky dělá ČR směrem k uhlíkové neutralitě?

Ve videu se dozvíte nejen jaké jsou jednotlivé kroky při přípravě VRT, ale také o železničním uzlu Praha, za jak dlouho se dostanete z Prahy do Brna a také o důležitých studiích proveditelnosti, které doprovází všechny dopravní stavby. Řekneme Vám i nejzajímavější fakta o terminálu VRT Praha východ a kam a jak rychle se díky projektu dostanete. Naši hosté Vám prozradí i jaký je rozpočet ŘSD, jaké stavby se připravují a co už je rozestavěno. Informace zmíněné ve webináři jsou i o politice územního rozvoje, dálnici D6 nebo modernizaci D1, o dalších příležitostech rozvoje dálniční a silniční sítě, rozvoji elektromobility v ČR nebo klimatickém plánu hlavního města do roku 2030.

Celkově nás všechny schůzka potěšila a vidíme, že se Česká republika může udržet na dopravní mapě EU.

Děkujeme za zhlédnutí. JUDr. Vladimír Kremlík & SIRDO

Na webináři přednášeli:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Aktuálně

Zmenšování Česka. Nová vysokorychlostní železnice klepe na dveře

Z Prahy do Brna za méně než hodinu. Necelou půlhodinu pak stráví cestující ve vlaku z hlavního města do Ústí nad Labem. Tak vypadá jen zlomek tras, na kterých jízdní dobu výrazně zkrátí připravovaná vysokorychlostní železnice. Tu na Správě železnic projektuje tým ředitele odboru přípravy vysokorychlostních tratí Ing. Martina Švehlíka, který je hostem dnešního rozhovoru.

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts