Hlavní stranaNezařazenéInstitut SIRDO rozjel informační portál o dopravě

Institut SIRDO rozjel informační portál o dopravě

Středoevropský institut pro rozvoj dopravy, z.ú., založil nový informační web o dopravních tématech: www.sirdo.eu.

Institut založený v roce 2019 bývalým ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem má nový informační portál. Ten se věnuje především dopravě a tématům spojeným s dopravou ve městech a regionech v České republice, zemích V4 a také Rakouska a Německa. Funguje na doméně www.sirdo.eu.

Podle Vladimíra Kremlíka má portál celkem slušný potenciál. Cílem je, aby se stal zdrojem odborných informací o dopravě a vytvořil tak informační platformu pro experty ze státní správy, samosprávy a malých, středních, ale i velkých firem. Stejně tak pro širokou veřejnost, kterou doprava zajímá. Chceme přinášet nejen důležité aktuální informace, ale zároveň stmelovat všechny, kterým záleží na rozvoji dopravy. Jde nám i o překlenutí bariér mezi univerzitami a státní správou, kdy mnohé vědecké výsledky jsou na vysoké odborné úrovni, ale nedaří se je zavádět do praxe.

Portál bude čtenářům poskytovat zásadní a nejaktuálnější zprávy týkající se všech čtyř módů dopravy (silniční, železniční, vodní, letecká), analýzy, komentáře a rozhovory.

Čtenáři se dozví nejnovější poznatky z vědy a výzkumu, průmyslu, energetiky, stavebnictví, logistiky i práva. Témata budou zahrnovat rozvoj vysokorychlostního i konvenčního železničního spojení ve střední Evropě, chytrá města, metro, elektromobilitu, alternativní zdroje, inteligentní dopravní systémy, kosmické technologie, dopravní telematiku i bezpečnost v dopravě. Dalšími odbornými tématy budou příprava, plánování a projektování dopravních staveb, BIM a CAFM a Transevropská dopravní síť. Z vodní dopravy pak citylogistika, mezinárodní doprava po síti TEN-T, linkové lodě, hotelové a výletní lodě a sportovní a rekreační plavba. Portál bude poskytovat také aktuality z webů nejdůležitějších institucí, jako jsou Ministerstvo dopravy, Správa železnic, Ředitelství silnic a dálnic, ČD Cargo, Ředitelství vodních cest a dopravních podniků jednotlivých měst, zejména hlavního města Prahy.

Kromě psaného obsahu bude kladen velký důraz na video obsah v podobě rozhovorů s odborníky, souhrnů aktualit a nejdůležitějších zpráv, rozborů konkrétních témat, nebo vlogů z eventů. Analýzy a rozhovory s odborníky z dopravy si budou čtenáři moct poslechnout v podobě podcastů na platformách Spotify a Apple Podcasts. Hlavními komunikačními kanály budou kromě webu Sirdo.eu také facebookový, twitterový a instagramový profil a pro video obsah vlastní YouTube kanál.

Spolupracujeme s nejdůležitějšími odborníky a experty ze všech oblastí dopravy z veřejného i soukromého sektoru. Sirdo.eu je moderní dopravní server s ambicí stát se hlavním portálem v oblasti dopravy, který přináší ten nejkvalitnější obsah a stmeluje všechny, kterým záleží na rozvoji dopravy.

Návštěva informačního portálu je zdarma. A podle Vladimíra Kremlíka není v plánu zatím vytvářet placenou bránu.

Aktuálně

Toulky nejen železniční minulostí

Začátkem května přišla na knižní trh nová již 20. kniha spisovatele Josefa Schröttera „Toulky nejen železniční minulostí“ s ilustracemi Jiřího Boudy. V knize je 393 obrázků...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts