Hlavní stranaSilniční dopravaLetošní zimní sezóna patřila z hlediska údržby mezi ty nejnáročnější

Letošní zimní sezóna patřila z hlediska údržby mezi ty nejnáročnější

Oproti loňské zimě spotřebovalo Ředitelství silnic a dálnic dosud více než dvojnásobně množství posypového materiálu a najezdilo téměř dvojnásobné množství kilometrů. Výrazně vzrostly také náklady na opravy výtluků, kterých bylo v letošním roce z důvodu velkých teplotních výkyvů rekordní množství.

Zimní údržba na dálnicích (zajišťována vlastními silami ŘSD)

*⁾ k 12. 3. 2021

Oprava výtluků po zimě

V případě operativních oprav výtluků studenou obalovanou směsí došlo v lednu 2021 k přibližně čtyřnásobnému nárůstu spotřeby oproti lednu 2020. Za měsíc únor a březen se očekává tento nárůst oproti roku 2020 ještě vyšší.

Kraj Vysočina

Podíváme-li se na Kraj Vysočina, ten v uvedených parametrech kopíruje celorepublikové statistiky. Níže uvedená tabulka přináší přehledné srovnání jednotlivých parametrů výkonu zimní údržby a nákladů za identická období, která se týkají silnic I. tříd v kraji a nezahrnují údržbu 93 km dlouhého úseku dálnice D1, který Vysočinou prochází.

Aktuálně máme za Kraj Vysočina srovnatelné náklady vynaložené na zimní údržbu za 4 měsíce (listopad – únor) Zatím co za zimní období 2019/2020 jsme vynaložili na údržbu komunikací 18 915 547 Kč bez DPH, za stejné období letošní zimy to bylo 24 346 216 Kč bez DPH.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Cesta k ETCS v podmínkách ČR

Na webu Z dopravy mně zaujal článek Davida Votroubka z FS ČR „Jak dál po Pardubicích“ a bohatá diskuze k jeho článku. Svůj profesní život jsem zasvětil...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts