HomeSilniční dopravaLetošní zimní sezóna patřila z hlediska údržby mezi ty nejnáročnější

Letošní zimní sezóna patřila z hlediska údržby mezi ty nejnáročnější

Oproti loňské zimě spotřebovalo Ředitelství silnic a dálnic dosud více než dvojnásobně množství posypového materiálu a najezdilo téměř dvojnásobné množství kilometrů. Výrazně vzrostly také náklady na opravy výtluků, kterých bylo v letošním roce z důvodu velkých teplotních výkyvů rekordní množství.

Zimní údržba na dálnicích (zajišťována vlastními silami ŘSD)

*⁾ k 12. 3. 2021

Oprava výtluků po zimě

V případě operativních oprav výtluků studenou obalovanou směsí došlo v lednu 2021 k přibližně čtyřnásobnému nárůstu spotřeby oproti lednu 2020. Za měsíc únor a březen se očekává tento nárůst oproti roku 2020 ještě vyšší.

Kraj Vysočina

Podíváme-li se na Kraj Vysočina, ten v uvedených parametrech kopíruje celorepublikové statistiky. Níže uvedená tabulka přináší přehledné srovnání jednotlivých parametrů výkonu zimní údržby a nákladů za identická období, která se týkají silnic I. tříd v kraji a nezahrnují údržbu 93 km dlouhého úseku dálnice D1, který Vysočinou prochází.

Aktuálně máme za Kraj Vysočina srovnatelné náklady vynaložené na zimní údržbu za 4 měsíce (listopad – únor) Zatím co za zimní období 2019/2020 jsme vynaložili na údržbu komunikací 18 915 547 Kč bez DPH, za stejné období letošní zimy to bylo 24 346 216 Kč bez DPH.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Aktuálně

Pražské elektrobusy rozšiřují svou stáj

Právě probíhající středoevropský veletrh Czechbus představil nový elektrobus z dílny Škoda Transportation. Zbrusu nový model Škoda E'CITY bude provozovat Dopravní podnik hl. m. Prahy...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts