Domů Akce Webinář: Praha jako křižovatka středoevropské mobility

Webinář: Praha jako křižovatka středoevropské mobility

Ve středu 12. května 2021 SIRDO ve spolupráci s HKP pořádá odbornou diskuzi na digitální platformě Zoom. Záznam zveřejníme zde a na YouTube a bude tak přístupný i veřejnosti.

Na webináři se budeme zabývat možnými koncepcemi dopravní obslužnosti území hl. m. Prahy a části Středočeského kraje jako budoucího centra mobility v evropském kontextu.

Naše virtuální setkání bude věnováno vizi města a regionu s efektivním propojením velkokapacitní veřejné městské dopravy s ostatními druhy a typy dopravy, přivedenými sem v rámci TEN-T sítí. Tedy letiště, VRT a kapacitní silniční připojení, vše směrem do Prahy. Dále se také budeme věnovat celkovému koncepčnímu rozvoji dopravního systému a nasazení inteligentního řešeni – nasazení ITS, rozvoj metropolitních dopravních sítí, bike sharing, car sharing a napojení dálkové dopravy.

Při příležitosti této diskuze se můžeme účastníků zeptat i na vaše otázky. Využít můžete účasti ředitele oboru přípravy VRT Správy železnic, zástupce ředitele Institutu plánování a rozvoje, ředitele úseku výstavby Ředitelství silnic a dálnic, náměstka hejtmanky Středočeského kraje, náměstka primátora Hradce Králové, předsedy energetické sekce HKP a vedoucího oddělení Elektromobility a Smart City PRE. Pokud k řešeným tématům máte dotazy, posílejte je na emailovou adresu karolina.snejdarova@sirdo.eu.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Aktuálně

Škoda Vagonka navyšuje objem výroby nových vlaků

Zásadní rozšíření výrobního zázemí společnosti Škoda Vagonka v Ostravě, které si vyžádalo celkem miliardu korun, jde do finále. Firma v těchto dnech úspěšně dokončila další ze stamilionových investičních akcí – konkrétně výstavbu nové moderní lakovny, instalaci automatických obráběcích center, zprovoznění svařovacího automatu a přípravky pro další tři svařovací linky.

Podcasty

Ing. Lubomír Fojtů: Vnitrozemská vodní doprava je zatím nevyužitou příležitostí

V čele Ředitelství vodních cest ČR Ing. Lubomír Fojtů (56 let) stojí od roku 2013. V letech 1983 až 1988 vystudoval Oděský institut inženýrů námořní dopravy. Od roku 1989 působil v různých funkcích na Československé plavbě labské v Děčíně s dvouletou přestávkou 2000–2002, kdy byl ředitelem divize společnosti Czechoslovak Ocean-Shipping. Položili jsme mu několik otázek ohledně vodní dopravy.

Zastupitelka hlavního města Prahy o návratu dětí do škol, peticích i platformě KoroNERV

Mariana Čapková usiluje o zavedení PCR pool-testingu do škol, což by umožnilo školní docházku žáků a studentů bez principu rotace.
Podcasty na Spotify Apple podcasts