Hlavní stranaAkceWebinář: Praha jako křižovatka středoevropské mobility

Webinář: Praha jako křižovatka středoevropské mobility

Ve středu 12. května 2021 SIRDO ve spolupráci s HKP pořádá odbornou diskuzi na digitální platformě Zoom. Záznam zveřejníme zde a na YouTube a bude tak přístupný i veřejnosti.

Na webináři se budeme zabývat možnými koncepcemi dopravní obslužnosti území hl. m. Prahy a části Středočeského kraje jako budoucího centra mobility v evropském kontextu.

Naše virtuální setkání bude věnováno vizi města a regionu s efektivním propojením velkokapacitní veřejné městské dopravy s ostatními druhy a typy dopravy, přivedenými sem v rámci TEN-T sítí. Tedy letiště, VRT a kapacitní silniční připojení, vše směrem do Prahy. Dále se také budeme věnovat celkovému koncepčnímu rozvoji dopravního systému a nasazení inteligentního řešeni – nasazení ITS, rozvoj metropolitních dopravních sítí, bike sharing, car sharing a napojení dálkové dopravy.

Při příležitosti této diskuze se můžeme účastníků zeptat i na vaše otázky. Využít můžete účasti ředitele oboru přípravy VRT Správy železnic, zástupce ředitele Institutu plánování a rozvoje, ředitele úseku výstavby Ředitelství silnic a dálnic, náměstka hejtmanky Středočeského kraje, náměstka primátora Hradce Králové, předsedy energetické sekce HKP a vedoucího oddělení Elektromobility a Smart City PRE. Pokud k řešeným tématům máte dotazy, posílejte je na emailovou adresu karolina.snejdarova@sirdo.eu.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Nástup ETCS a realita života na české dráze

Všichni to cítí, všichni o tom mluví. Blíží se den D české železnice, tolikrát diskutovaný 1. leden 2025. Nejdříve hodně vzdálený, pak termín, se...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts