Domů Železnice Rekordy, zajímavosti a kuriozity o železnice přibližuje nová kniha

Rekordy, zajímavosti a kuriozity o železnice přibližuje nová kniha

Nová kniha z pera autora Josefa Schröttera vyšla 9. listopadu a mapuje vývoj železnice se zaměřením na všechna pověstná „nej“ – např. které společnosti začaly stavět první tratě, kdy se objevila první jízdenka, který stát má nejvíce elektrizovaných tratí, který vlak je nejrychlejší nebo jaká je nejvýše položená stanice na světě.

Už sedmou knihu autorské dvojice Josefa Schröttera a Bohuslava Fultnera o železnici vydalo 9. listopadu nakladatelství Cpress. Autoři v ní slibují informace, rekordy, zajímavosti i kuriozity – od železničního pravěku až po současnost.

„Železnice je svět plný jedinečných technických řešení, rekordů, kuriozit a někdy i
nešťastných náhod a neštěstí. Kniha však ani v nejmenším není pouhým seznamem zajímavostí, naopak. Jasnou a zajímavou formou představuje světovou železnici takovou, jaká byla a jaká je nyní, popisuje nakladatelství.

Jedná se o již sedmý titul železničního experta Josefa Schröttera. Ten v minulosti publikoval také knihy Železniční nehody, řízení a zabezpečení dopravy, Železnicí kolem světa, Svět lokomotiv, Železnice v srdci Evropy nebo Svět rychlých vlaků. I tentokrát knihu doplňují ilustrace Bohuslava Fultnera.

Publikace je podle nakladatelství Cpress určena všem fanouškům železniční dopravy, kteří vědí, že „nejkrásnější pohled na svět je z okna jedoucího vlaku“. Kniha je k dostání u všech knihkupců nebo v eshop@albatrosmedia.cz a www.albatrosmedia.cz.

Aktuálně

Škoda Vagonka navyšuje objem výroby nových vlaků

Zásadní rozšíření výrobního zázemí společnosti Škoda Vagonka v Ostravě, které si vyžádalo celkem miliardu korun, jde do finále. Firma v těchto dnech úspěšně dokončila další ze stamilionových investičních akcí – konkrétně výstavbu nové moderní lakovny, instalaci automatických obráběcích center, zprovoznění svařovacího automatu a přípravky pro další tři svařovací linky.

Podcasty

Ing. Lubomír Fojtů: Vnitrozemská vodní doprava je zatím nevyužitou příležitostí

V čele Ředitelství vodních cest ČR Ing. Lubomír Fojtů (56 let) stojí od roku 2013. V letech 1983 až 1988 vystudoval Oděský institut inženýrů námořní dopravy. Od roku 1989 působil v různých funkcích na Československé plavbě labské v Děčíně s dvouletou přestávkou 2000–2002, kdy byl ředitelem divize společnosti Czechoslovak Ocean-Shipping. Položili jsme mu několik otázek ohledně vodní dopravy.

Zastupitelka hlavního města Prahy o návratu dětí do škol, peticích i platformě KoroNERV

Mariana Čapková usiluje o zavedení PCR pool-testingu do škol, což by umožnilo školní docházku žáků a studentů bez principu rotace.
Podcasty na Spotify Apple podcasts