Hlavní stranaŽelezniceRekordy, zajímavosti a kuriozity o železnice přibližuje nová kniha

Rekordy, zajímavosti a kuriozity o železnice přibližuje nová kniha

Nová kniha z pera autora Josefa Schröttera vyšla 9. listopadu a mapuje vývoj železnice se zaměřením na všechna pověstná „nej“ – např. které společnosti začaly stavět první tratě, kdy se objevila první jízdenka, který stát má nejvíce elektrizovaných tratí, který vlak je nejrychlejší nebo jaká je nejvýše položená stanice na světě.

Už sedmou knihu autorské dvojice Josefa Schröttera a Bohuslava Fultnera o železnici vydalo 9. listopadu nakladatelství Cpress. Autoři v ní slibují informace, rekordy, zajímavosti i kuriozity – od železničního pravěku až po současnost.

„Železnice je svět plný jedinečných technických řešení, rekordů, kuriozit a někdy i
nešťastných náhod a neštěstí. Kniha však ani v nejmenším není pouhým seznamem zajímavostí, naopak. Jasnou a zajímavou formou představuje světovou železnici takovou, jaká byla a jaká je nyní, popisuje nakladatelství.

Jedná se o již sedmý titul železničního experta Josefa Schröttera. Ten v minulosti publikoval také knihy Železniční nehody, řízení a zabezpečení dopravy, Železnicí kolem světa, Svět lokomotiv, Železnice v srdci Evropy nebo Svět rychlých vlaků. I tentokrát knihu doplňují ilustrace Bohuslava Fultnera.

Publikace je podle nakladatelství Cpress určena všem fanouškům železniční dopravy, kteří vědí, že „nejkrásnější pohled na svět je z okna jedoucího vlaku“. Kniha je k dostání u všech knihkupců nebo v eshop@albatrosmedia.cz a www.albatrosmedia.cz.

Aktuálně

Cesta k ETCS v podmínkách ČR

Na webu Z dopravy mně zaujal článek Davida Votroubka z FS ČR „Jak dál po Pardubicích“ a bohatá diskuze k jeho článku. Svůj profesní život jsem zasvětil...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts