Domů Silniční doprava Výstavba nové okružní křižovatky u Řevničova

Výstavba nové okružní křižovatky u Řevničova

ŘSD zahajuje 1. května 2021 stavbou dopravně inženýrského opatření výstavbu nové okružní křižovatky na silnici I/16 a I/6 u Řevničova. Stavba navazuje na novou mimoúrovňovou křižovatku EXIT 38 Řevničov nového úseku dálnice D6 a je součástí akce D6 Řevničov obchvat. MÚK EXIT 38 se stala místem začátku a vyústění silnice I/16, která je v úseku Slaný – Řevničov klíčovou spojnicí dálnic D6 a D7.

V rámci první etapy bude zahájena výstavba v části větví budoucí okružní křižovatky silnice I/16 ve směru na Slaný a silnice I/6 ve směru na Nové Strašecí. Ta se paralelně od konce března opravuje a její úsek mezi křížením s I/16 a křížením se silnicí III/2372 je uzavřen. Začátkem výstavby dojde rovněž k uzavření silnice I/16 na obchvatu Řevničova a doprava mezi D6 a D7 bude obousměrně přesměrována na značenou objízdnou trasu po silnici I/6 a Řevničov ulicemi Masarykova a Husova zpět na I/16. Tato objízdná trasa je v tuto chvíli plánovaná do poloviny července 2021, kdy bude výstavba přenesena na zbývající část (větev I/6 směr Řevničov a I/16 směr D6). S postupem ve výstavbě bude souviset i změna dopravně inženýrského opatření a vedení objízdné trasy.

S výstavbou okružní křižovatky se bude i nadále pokračovat v opravě silnice I/6 na Nové Strašecí, jejíž opravu dokončíme rovněž v polovině července, abychom na ni mohli koordinovaně převést část objízdné trasy právě v návaznosti na postup výstavby nové křižovatky.

Na silnici I/16 čeká řidiče další omezení o několik kilometrů dál. Mezi obcemi Hvězda a Tuřany (okr. Kladno) se opravuje propustek pod komunikací. V místě prací se jezdí pouze jedním jízdním pruhem a provoz je řízen kyvadlově světelnou signalizací.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Aktuálně

Škoda Vagonka navyšuje objem výroby nových vlaků

Zásadní rozšíření výrobního zázemí společnosti Škoda Vagonka v Ostravě, které si vyžádalo celkem miliardu korun, jde do finále. Firma v těchto dnech úspěšně dokončila další ze stamilionových investičních akcí – konkrétně výstavbu nové moderní lakovny, instalaci automatických obráběcích center, zprovoznění svařovacího automatu a přípravky pro další tři svařovací linky.

Podcasty

Ing. Lubomír Fojtů: Vnitrozemská vodní doprava je zatím nevyužitou příležitostí

V čele Ředitelství vodních cest ČR Ing. Lubomír Fojtů (56 let) stojí od roku 2013. V letech 1983 až 1988 vystudoval Oděský institut inženýrů námořní dopravy. Od roku 1989 působil v různých funkcích na Československé plavbě labské v Děčíně s dvouletou přestávkou 2000–2002, kdy byl ředitelem divize společnosti Czechoslovak Ocean-Shipping. Položili jsme mu několik otázek ohledně vodní dopravy.

Zastupitelka hlavního města Prahy o návratu dětí do škol, peticích i platformě KoroNERV

Mariana Čapková usiluje o zavedení PCR pool-testingu do škol, což by umožnilo školní docházku žáků a studentů bez principu rotace.
Podcasty na Spotify Apple podcasts