Domů Video Investice na území Prahy – jak je na tom Karlův most? Budeme...

Investice na území Prahy – jak je na tom Karlův most? Budeme se inspirovat Paříží?

Pozvali jsme si několik nejvyšších představitelů významných organizací, abychom se jich zeptali na jejich investice, které Pražany v nejbližší době čekají.

Zajímá Vás, jaké investice jednotlivé organizace na území hlavního města Prahy realizují a připravují? Chcete vědět, v čem se Praha inspiruje Paříží a jak to bude s rozvojem ekologických servisních služeb?

Ve videu se dozvíte nejen jak to vypadá s rekonstrukcí Koněvovy ulice, ale také s přípravou Městského okruhu, s “Hostivařskou spojkou” a také jak probíhá diagnostika historických mostů přes Vltavu. Řekneme Vám i jaká je situace kolem metra D a jak to vypadá s rekonstrukcemi dalších stanic metra. Naši hosté Vám prozradí i jaké změny Praha udělá, aby ve svém provozu využívala čistší elektrickou energii (elektrifikace) v návaznosti na Klimatický plán hlavního města Prahy.

Informace zmíněné ve webináři jsou i o silničním okruhu kolem Prahy, o D3, D5, o mimoúrovňových křižovatkách na D7, protihlukových stěnách v Praze a okolí, Libeňském mostu a železničních mostech pod Vyšehradem, plánech na výstavbu nových tramvajových tratí, modernizaci železniční stanice Krč a Smíchov, rozšíření Strakonické, rozvoji rekreační plavby na Vltavě v Praze, Štěrboholské spojce, sanaci Barrandovského mostu, lávce Holešovice – Karlín, Dvoreckém mostu, a parkovišti P+R na Černém mostě. Dále o nové vozovně Hloubětín, o železničním spojení na Letiště Václava Havla, technologických železničních stavbách, rekonstrukcích výpravních budov, proveditelnosti železničního uzlu Praha (ŽUP) včetně Rychlých spojení, úseku VRT, o plavebním kanále Troja–Podbaba a o zvýšení ponorů na Vltavské vodní cestě nebo city logistice v Praze.

Celkově nás všechny schůzka s řediteli předních pražských dopravních podniků potěšila a vidíme, že Praha se nezasekla v historii a dále směřuje k tomu, aby byla předním evropským velkoměstem.

Děkujeme za zhlédnutí JUDr. Vladimír Kremlík & SIRDO

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Aktuálně

„Básně z dálnice“ na Vltavské

„Básně z dálnice“ sestavené z reklamních sloganů z billboardů sesbíraných Jolanou Havelkovou při cestách Českou republikou za uplynulých 12 let vystavuje venkovní Galerie Vltavská u stejnojmenné stanice pražského metra. Cestující pražské MHD si ji na tzv. Vltavských kaskádách budou moci prohlédnout do 25. června 2021.

Podcasty

Ing. Lubomír Fojtů: Vnitrozemská vodní doprava je zatím nevyužitou příležitostí

V čele Ředitelství vodních cest ČR Ing. Lubomír Fojtů (56 let) stojí od roku 2013. V letech 1983 až 1988 vystudoval Oděský institut inženýrů námořní dopravy. Od roku 1989 působil v různých funkcích na Československé plavbě labské v Děčíně s dvouletou přestávkou 2000–2002, kdy byl ředitelem divize společnosti Czechoslovak Ocean-Shipping. Položili jsme mu několik otázek ohledně vodní dopravy.

Zastupitelka hlavního města Prahy o návratu dětí do škol, peticích i platformě KoroNERV

Mariana Čapková usiluje o zavedení PCR pool-testingu do škol, což by umožnilo školní docházku žáků a studentů bez principu rotace.
Podcasty na Spotify Apple podcasts