Hlavní stranaŽelezniceKvůli omezení volného pohybu je v některých krajích mírně snížen rozsah regionální...

Kvůli omezení volného pohybu je v některých krajích mírně snížen rozsah regionální dopravy ČD

V souvislosti s omezením volného pohybu obyvatel je od 8. března 2021 do odvolání upraven provoz vybraných regionálních linek Českých drah v některých krajích.

V koordinaci s krajskými samosprávami je od tohoto termínu mírně omezen rozsah regionální dopravy v Královéhradeckém, Pardubickém kraji a Kraji Vysočina, od 11. března 2021 také v kraji Moravskoslezském. Od 15. března pak nepojedou spěšné vlaky z Prahy do Kutné Hory a Benešova u Prahy. I nadále také platí omezení vybraných večerních vlaků v okolí Prahy a Liberce.

Vzhledem k dočasně snížené poptávce po cestování v důsledku omezení pohybu může být po dohodě s objednateli dopravy dočasně snížena kapacita některých spojů. České dráhy však budou i nadále zajišťovat základní dopravní obslužnost pro cestující, kteří cestují do zaměstnání nebo z jiných nezbytných důvodů. Změny v jízdním řádu jsou průběžně doplňovány do vyhledávačů spojení a aktuální informace najdou cestující i v aplikaci Můj vlak.

Schéma omezení regionálních linek ČD k 15. březnu 2021. Ve fialově vyznačených úsecích je omezen provoz regionálních vlaků ČD, v červeně vyznačených úsecích je provoz vlaků dočasně přerušen.

Aktuálně

Cesta k ETCS v podmínkách ČR

Na webu Z dopravy mně zaujal článek Davida Votroubka z FS ČR „Jak dál po Pardubicích“ a bohatá diskuze k jeho článku. Svůj profesní život jsem zasvětil...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts