Domů Železnice Kvůli omezení volného pohybu je v některých krajích mírně snížen rozsah regionální...

Kvůli omezení volného pohybu je v některých krajích mírně snížen rozsah regionální dopravy ČD

V souvislosti s omezením volného pohybu obyvatel je od 8. března 2021 do odvolání upraven provoz vybraných regionálních linek Českých drah v některých krajích.

V koordinaci s krajskými samosprávami je od tohoto termínu mírně omezen rozsah regionální dopravy v Královéhradeckém, Pardubickém kraji a Kraji Vysočina, od 11. března 2021 také v kraji Moravskoslezském. Od 15. března pak nepojedou spěšné vlaky z Prahy do Kutné Hory a Benešova u Prahy. I nadále také platí omezení vybraných večerních vlaků v okolí Prahy a Liberce.

Vzhledem k dočasně snížené poptávce po cestování v důsledku omezení pohybu může být po dohodě s objednateli dopravy dočasně snížena kapacita některých spojů. České dráhy však budou i nadále zajišťovat základní dopravní obslužnost pro cestující, kteří cestují do zaměstnání nebo z jiných nezbytných důvodů. Změny v jízdním řádu jsou průběžně doplňovány do vyhledávačů spojení a aktuální informace najdou cestující i v aplikaci Můj vlak.

Schéma omezení regionálních linek ČD k 15. březnu 2021. Ve fialově vyznačených úsecích je omezen provoz regionálních vlaků ČD, v červeně vyznačených úsecích je provoz vlaků dočasně přerušen.

Aktuálně

„Básně z dálnice“ na Vltavské

„Básně z dálnice“ sestavené z reklamních sloganů z billboardů sesbíraných Jolanou Havelkovou při cestách Českou republikou za uplynulých 12 let vystavuje venkovní Galerie Vltavská u stejnojmenné stanice pražského metra. Cestující pražské MHD si ji na tzv. Vltavských kaskádách budou moci prohlédnout do 25. června 2021.

Podcasty

Ing. Lubomír Fojtů: Vnitrozemská vodní doprava je zatím nevyužitou příležitostí

V čele Ředitelství vodních cest ČR Ing. Lubomír Fojtů (56 let) stojí od roku 2013. V letech 1983 až 1988 vystudoval Oděský institut inženýrů námořní dopravy. Od roku 1989 působil v různých funkcích na Československé plavbě labské v Děčíně s dvouletou přestávkou 2000–2002, kdy byl ředitelem divize společnosti Czechoslovak Ocean-Shipping. Položili jsme mu několik otázek ohledně vodní dopravy.

Zastupitelka hlavního města Prahy o návratu dětí do škol, peticích i platformě KoroNERV

Mariana Čapková usiluje o zavedení PCR pool-testingu do škol, což by umožnilo školní docházku žáků a studentů bez principu rotace.
Podcasty na Spotify Apple podcasts