Hlavní stranaNezařazenéNabídka českých vlaků pro evakuaci z Ukrajiny

Nabídka českých vlaků pro evakuaci z Ukrajiny

České dráhy nabídly 24. února českým státním a ukrajinským orgánům vozy pro evakuaci civilistů z Ukrajiny. Jsou ochotny poskytnout spací vozy, a především desítky osobních vozů s místy k sezení.

České dráhy tak mohou vypravit najednou několik evakuačních vlaků s maximální kapacitou přes 6 000 míst. Vlaky je možné využít také k evakuaci osob na území našich sousedů.

České dráhy v současnosti neprovozují žádné přímé vlakové spoje mezi Českou republikou a Ukrajinou. Na Ukrajinu je možné momentálně cestovat autobusem soukromé společnosti či přes Polsko.

Podobný krok jako ČD zvažuje i slovenský národní dopravce ŽSS, který byl kvůli bezpečí svých zaměstnanců nucen dočasně zrušit všechny pravidelné spoje na Ukrajinu.

Vzhledem k tomu, že ukrajinské koleje chtějí udržet železniční dopravu co nejdéle, alespoň z hlavního města Kyjevu a do něj a na západu země, počítají i polské železnice se speciálními opatřeními. V hraničním Przemyślu vzniká speciální bod pro přijímání uprchlíků. PKP již vypravila za tímto účelem speciální spoje na Ukrajinu a polská vláda jedná o vypravení vlaku s lékařskou pomocí.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Máme strategii na demontáž národních zabezpečovacích systémů?

Koncepce jednotného evropského signalizačního systému pro posílení interoperability se datuje do roku 1989, kdy železniční průmysl a Komise EU zahájily analýzu problémů železniční signalizace...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts