Hlavní stranaNezařazenéNabídka českých vlaků pro evakuaci z Ukrajiny

Nabídka českých vlaků pro evakuaci z Ukrajiny

České dráhy nabídly 24. února českým státním a ukrajinským orgánům vozy pro evakuaci civilistů z Ukrajiny. Jsou ochotny poskytnout spací vozy, a především desítky osobních vozů s místy k sezení.

České dráhy tak mohou vypravit najednou několik evakuačních vlaků s maximální kapacitou přes 6 000 míst. Vlaky je možné využít také k evakuaci osob na území našich sousedů.

České dráhy v současnosti neprovozují žádné přímé vlakové spoje mezi Českou republikou a Ukrajinou. Na Ukrajinu je možné momentálně cestovat autobusem soukromé společnosti či přes Polsko.

Podobný krok jako ČD zvažuje i slovenský národní dopravce ŽSS, který byl kvůli bezpečí svých zaměstnanců nucen dočasně zrušit všechny pravidelné spoje na Ukrajinu.

Vzhledem k tomu, že ukrajinské koleje chtějí udržet železniční dopravu co nejdéle, alespoň z hlavního města Kyjevu a do něj a na západu země, počítají i polské železnice se speciálními opatřeními. V hraničním Przemyślu vzniká speciální bod pro přijímání uprchlíků. PKP již vypravila za tímto účelem speciální spoje na Ukrajinu a polská vláda jedná o vypravení vlaku s lékařskou pomocí.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Petr Moos

Ve čtvrtek 29. 2. 2024 jsme se v motolském krematoriu rozloučili s významnou osobností dopravy, panem prof. Ing. Petrem Moosem, CSc., dr. h. c. S Petrem jsem se...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts