Hlavní stranaSilniční dopravaŠKODA FABIA má za sebou světovou premiéru

ŠKODA FABIA má za sebou světovou premiéru

Nová ŠKODA FABIA 4. května večer oslavila svoji světovou premiéru – kompletně on line v pražském Centru současného umění DOX. Fanoušci značky ŠKODA z celého světa měli možnost sledovat, jak předseda představenstva ŠKODA AUTO Thomas Schäfer veřejnosti představil čtvrtou generaci úspěšného malého vozu.

Virtuální pavilon zůstává otevřený, záznam ze světové premiéry a mnoho dalších videí je k dispozici na platformě ŠKODA Storyboard a na skoda-virtual-event.com. Ve virtuálním pavilonu je navíc přístup ke 360° zobrazení nové generace modelu FABIA a možnost stažení tiskové mapy.

Kateřina Vránová a Peter Olah popisují design interiéru nové generace modelu ŠKODA FABIA.

Návštěvníci mohou například zavítat do chatovací místnosti na centrální střešní terase „NEXT LEVEL“, kde designéři značky ŠKODA popisují vzhled nového modelu FABIA. Na dotazy návštěvníků odpoví Oliver Stefani, vedoucí oddělení ŠKODA Design, Karl Neuhold, vedoucí designu exteriéru, Kateřina Vránová, vedoucí oddělení Colour & Trim a Peter Olah, vedoucí designu interiéru. Vzducholoď vznášející se nad terasou se proměnila v kino, v kterém mohou zájemci zhlédnout řadu videí o vývoji, designu a testování nové generace modelu FABIA. Ve virtuálním showroomu si návštěvníci mohou vůz prohlédnout ze všech perspektiv. Veškeré detailní informace o novém modelu FABIA jsou k dispozici ke stažení v tiskové mapě.

Oliver Stefani, vedoucí oddělení ŠKODA Design a Karl Neuhold, vedoucí designu exteriéru.

Precizní produkce

Jedno z videí také detailně nahlíží do zákulisí a ukazuje práci, která předcházela digitální světové premiéře. Jako velkolepá kulisa posloužilo Centrum současného umění DOX v pražských Holešovicích. Celá budova byla pečlivě digitalizována, aby se návštěvníci mohli po DOXu pohybovat tak, jako by byli přímo v centru dění. Záběry z jízdy natočené v Praze doplňují sekvence vytvořené pomocí Computer Generated Imagery (CGI) –techniky počítačové animace používané v kinematografii a ve virtuální a rozšířené realitě.

Inspirováno surrealismem a kubismem

Kreativní pojetí virtuální světové premiéry propojuje digitální věk, českou kulturu a umělecké směry včetně surrealismu a českého kubismu, které měly výrazný vliv i na architekturu DOXu. Tape art umělci „zamaskovali“ novou generaci modelu FABIA svými barevnými páskami a umělecky v DOXu upravili několik stěn. Zobrazili na nich například významné pražské památky a objekty jako Karlův most, Tančící dům nebo televizní věž na Žižkově. Tak vznikla napříč virtuální budovou „Art Walk“ cesta. Na zdi v „Art Lounge“ virtuálního pavilonu designéři umístili nový slogan modelu FABIA –„Everything you need and a little bit more“.

Exkluzivní dílo tape art umělců týmu ŠKODA Design dodalo události umělecký rozměr.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Proč nesmíme na železničním přejezdu vjíždět na přejezd po zvednutí závorových břeven, když ještě blikají červená světla?

Automatická železniční přejezdová zabezpečovací zařízení jsou ovládána prostřednictvím kolejových obvodů nebo počítačů náprav. Každé zařízení má v koleji přibližovací úsek, kterým se spouští výstraha na...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts