Hlavní stranaSilniční dopravaŠKODA OCTAVIA se stala fleetovou novinkou roku, v anketě uspěly i další...

ŠKODA OCTAVIA se stala fleetovou novinkou roku, v anketě uspěly i další modely české automobilky

Vozy ŠKODA opět potvrdily svoji oblíbenost u českých flotilových zákazníků. Tuzemská automobilka ovládla specializovanou anketu Firemní auto roku, když uspěla hned v několika kategoriích. ŠKODA OCTAVIA je fleetovou novinkou roku, v hlasování manažerské poroty vyhrály své kategorie modely KAMIQ, SCALA, OCTAVIA COMBI a SUPERB iV, v internetovém hlasování pak uspěly vozy SCALA a SUPERB iV.

ŠKODA AUTO znovu uspěla v hlasování, které ovládla již mnohokrát v minulosti. Anketa Firemní auto roku, pořádaná specializovaným magazínem FLEET firemní automobily, je založena ve své hlavní části na hodnocení manažerské poroty. Vyhlašuje však také vítěze internetového hlasování širší veřejnosti a cenu redakce, kterou je Fleetová novinka roku. V manažerské porotě zasedají zástupci domácích firem a organizací s vozovými parky. Většinu porotců tvoří fleetoví či provozní manažeři, ale zastoupení mají také finanční či HR ředitelé velkých firem i generální ředitelé malých a středních podniků.

Přesvědčivé vítězství ŠKODA AUTO

Zejména díky svému nejprodávanějšímu modelu OCTAVIA se ŠKODA stala absolutně nejúspěšnější značkou letošního 13. ročníku. Mladoboleslavský bestseller triumfoval nejen v samostatné kategorii vyhlašované pořadatelem ankety, ale díky verzi COMBI se prosadil také v hlasování fleetových manažerů, kde ovládl kategorii Benefit Plus.

„Tento skvělý výsledek nás velmi těší a potvrzuje již dobře známé přednosti naší nejprodávanější modelové řady,“ komentuje přesvědčivé vítězství Jiří Maláček, šéf tuzemského zastoupení automobilky ŠKODA AUTO. „Naši zákazníci oceňují spolehlivost, kvalitu a vysokou užitnou hodnotu vozů ŠKODA. K jejich oblibě dále přispívají příznivé provozní náklady a stabilní zůstatková hodnota při následném prodeji, což jsou velmi podstatné parametry právě u flotilových vozidel. To se pochopitelně odráží v pozitivním hodnocení fleetových manažerů,“ dodává Jiří Maláček.

Úspěch modelu OCTAVIA podtrhli i další zástupci značky ŠKODA. V kategorii Standard, která je vyčleněna pro malé osobní automobily v základním firemním provozu, zvítězila ŠKODA KAMIQ. Kategorii Benefit pro nižší až střední řídicí pozice opanovala ŠKODA SCALA a již zmíněná ŠKODA OCTAVIA COMBI si odnesla vítězství v kategorii Benefit Plus pro střední až vyšší pozice. V kategorii Top pro vrcholový management obsadila ŠKODA SUPERB druhé místo. Anketa Firemní auto roku však vybírá nejlepší automobily i v dalších kategoriích. V rámci takzvaných Trophy jsou oceňovány vozy specifického zaměření a koncepce. Pro rok 2021 byly vyhlášeny Plug-in Trophy pro automobily s elektropohonem a dobíjením, Hybrid Trophy pro hybridní vozy s autonomním dobíjením a Cross Trophy pro automobily určené i do terénu. V Plug-in Trophy si vítězství odnesla ŠKODA SUPERB iV a na 3. místě skončila ŠKODA OCTAVIA iV, v Cross Trophy získala 2. místo ŠKODA KAMIQ. Vozy domácí značky uspěly rovněž v internetovém hlasování veřejnosti. Mezi referentskými automobily vyhrála ŠKODA SCALA těsně před modelem KAMIQ, mezi manažerskými automobily zvítězila ŠKODA SUPERB iV a na 3. pozici se umístila ŠKODA OCTAVIA COMBI.

V hodnocení fleetových manažerů se odrážejí nejen kvality vozů ŠKODA, ale také exkluzivní služby, které jim v oblasti prodeje i servisu poskytují tzv. fleetová centra. Těch má značka ŠKODA v současnosti 37 a jejich rovnoměrné rozmístění na území ČR vychází vstříc flotilovým klientům ze všech regionů. Kromě přímého prodeje poskytují další specifické služby zaměřené na potřeby fleetových zákazníků v oblastech předprodejního poradenství, optimalizace vozových parků a nákladů na flotilovou mobilitu, servisu, distribuce ŠKODA Originálních dílů či flotilového financování a pojištění. Fleetová centra disponují rovněž certifikovanými klempírnami i lakovnami a sortimentem ŠKODA care produktů s velkoobchodními slevami. V případě potřeby poskytnou zákazníkovi po dobu servisního zásahu náhradní vůz stejné nebo vyšší třídy. Další výhodu pro každého velkoodběratele představuje záruka rychlého příjmu jeho automobilu do servisu a stanovení přesného termínu dokončení opravy. Předváděcí vozy ve fleetových centrech jsou naspecifikovány tak, aby odpovídaly nejčastějším požadavkům velkoodběratelů.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Toulky nejen železniční minulostí

Začátkem května přišla na knižní trh nová již 20. kniha spisovatele Josefa Schröttera „Toulky nejen železniční minulostí“ s ilustracemi Jiřího Boudy. V knize je 393 obrázků...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts