Hlavní stranaSilniční dopravaŘSD ČR informuje: První opravy na silnicích ...

ŘSD ČR informuje: První opravy na silnicích I. tříd v Kraji Vysočina budeme zahajovat v dubnu

Pro rok 2021 připravujeme větší opravy a rekonstrukce na silnicích I. tříd v Kraji Vysočina za více než 600 milionů Kč bez DPH a rádi bychom při nich realizovali opravu přes 27 kilometrů silnic a několika mostních objektů. 

V závislosti na přízni počasí bychom v týdnu po Velikonočním pondělí již rádi pokračovali v opravě povrchu komunikace a odvodnění silnice I/19, konkrétně na 3 kilometry dlouhém úseku mezi Simtany a Stříbrnými Horami. Tato část navazuje na vloni dokončený úsek Keřkov – Stříbrné Hory a stejně jako v předchozím roce se bude pracovat za úplné uzavírky silnice a doprava bude převedena na značené objízdné trasy. U Simtan dokončíme také úpravu tělesa silnice. 600 metrů nové komunikace bylo uvedeno do provozu začátkem listopadu 2020 a dokončovací práce spočívající zejména v terénních a zahradnických úpravách již do plynulosti provozu vážněji nezasáhnou.

Na silnici I/19H opravíme  povrch vozovky na průtahu obcí Kámen, abychom komunikaci, po zprovozněném obchvatu obce v loňském roce, mohli v budoucnu předat novému majetkovému správci. V květnu nebo v červnu bychom pak rádi zahájili i opravu povrchu silnice I/19 od obce Kámen směrem k hranici kraje. Tam by se jednalo o dva úseky v celkové délce přibližně 2,4 km.

V plánu máme také zahájit opravu silnice I/23 na průtahu Třebíčem v ulicích Pražská a Sucheninova, což představuje 800 metrů dlouhý úsek. V tomto úseku se bude pracovat vždy v jednom jízdním pruhu a druhém průjezdném bude zachován provoz v jednom směru. Pro druhý směr bude vytýčená značená objízdná trasa. Ta bude pro vozidla do 7,5 t vedena po místních komunikacích v Třebíči. Pro vozidla na 7,5 t bude vedena po silnici I/23 přes Stěměchy dále na silnici I/38 směr Želetava a po silnici II/410 směr Římov, Rokytnice nad Rokytkou zpět do Třebíče.
Na opačné straně téže komunikace začneme opravovat v 2. polovině dubna přes kilometr dlouhý úsek silnice podél Hamerského rybníku u Mrákotína. Tam bude probíhat oprava povrchu komunikace také vždy v jednom jízdním pruhu, ale doprava bude v délce 1095 metrů vedena kyvadlově za užití světelné signalizace bez objízdných tras. Již probíhá také výběrové řízení na rekonstrukci mostu ev. č. 23-029 přes Brtnický potok u obce Předín.

V současné době je ve finální fázi výběrové řízení na zhotovitele akce „I/37 Ostrov nad Oslavou – Křižanov“  v předpokládané hodnotě 95,9 milionu Kč bez DPH. Vybíráme z devíti nabídek, které nám byly k 10. 3. doručeny, přičemž nejnižší nabídková cena je 81,2 milionu Kč bez DPH s dobou uvedení do provozu 19 týdnů. Mezi Ostrovem n. O. a Křižanovem budeme opravovat tři úseky silnice I/37  v celkové délce 10,6 km. Jedná se o úseky, které jsou již podle výsledků provedeného diagnostického průzkumu v nevyhovujícím nebo havarijním stavu s množstvím poruch různého charakteru. Zatím předpokládáme zahájení nejpozději v průběhu května.  V průběhu května plánujeme zahájit také opravu silnice I/19 na průtahu Novým Městem na Moravě v ulici Brněnská. Od křižovatky s ulicí Masarykova směrem na Olešnou provedeme opravu obrusné vrstvy této komunikace v délce 300 m. 

Další opravy a rekonstrukce budeme zahajovat v závislosti na průběhu jejich přípravy. O dopravních omezeních, které s nimi budou souviset, budeme včas informovat!

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Máme strategii na demontáž národních zabezpečovacích systémů?

Koncepce jednotného evropského signalizačního systému pro posílení interoperability se datuje do roku 1989, kdy železniční průmysl a Komise EU zahájily analýzu problémů železniční signalizace...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts