Hlavní stranaMěstská dopravaVánoční nálada ve vozech MHD

Vánoční nálada ve vozech MHD

Vánoční duch zavládl i ve vozidlech městské hromadné dopravy. Během adventu se cestující v mnoha městech mohli  svézt krásně nazdobenými tramvajemi, autobusy, trolejbusy, a dokonce i lanovkou.

Například v Brně jezdí tři nazdobené tramvaje, správně šaliny, už od 26. listopadu. V Praze přichystal dopravní podnik lahůdku v podobě vánoční historické tramvaje Ringhoffer ev. č. 2210 a lanovky vedoucí na Petřín. Nezapomněli ovšem ani na už tradiční světélka na ostatních vozech MHD.

Vánočně vyšňořený trolejbus vozí cestující až do 26. prosince v Opavě a adventní autobus v Českých Budějovicích. Premiéru má letos nazdobený autobus v Děčíně, jehož trasy jsou pravidelně obměnovány, aby mohl šířit vánoční náladu do různých zastávek. Tento rok poprvé potěší sváteční autobus i Ostravany – a bude tamní cesty spolu s tramvají brázdit až do konce ledna.

Veselé Vánoce v Ostravě.

„Vánoční tramvaj je mezi našimi cestujícími velice oblíbená a každý rok registrujeme mimořádné množství kladných ohlasů. Myslím si, že především v této nelehké době je důležité šířit radost a pozitivní náladu, proto jsme se rozhodli, že neporušíme tradici a tramvaj vypravíme i v letošním roce, prozradil Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva Plzeňských městských dopravních podniků, jejichž slavnostní vůz vyjel první adventní neděli.

Na ekologickou dopravu i v tomto svátečním období mysleli v Hradci Králové a do ulic vypravili vánoční nazdobený elektrobus. Adventní vozy vyjely i v Pardubicích, Mostu, Karlových Varech, Mladé Boleslavi a Liberci.

Pracovníci dopravních podniků si s dekoracemi každoročně dávají velkou práci, využijí nespočet metrů světelných řetězů a vymýšlí originální výzdobu, která zaujme malé i velké, cestující i kolemjdoucí. Všech 15 měst, ve kterých letos jezdí vánoční vozidla, se představilo ve veselém videu Sdružení dopravních podniků, jež by si neměl nechat ujít žádný příznivec vozů městské dopravy ani běžný cestující.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Cesta k ETCS v podmínkách ČR

Na webu Z dopravy mně zaujal článek Davida Votroubka z FS ČR „Jak dál po Pardubicích“ a bohatá diskuze k jeho článku. Svůj profesní život jsem zasvětil...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts