Hlavní stranaŽelezniceZrušení některých spojů railjet do Vídně

Zrušení některých spojů railjet do Vídně

V souvislosti s aktuální epidemickou situací budou od 8. února 2021 dočasně zrušené některé spoje railjet. České dráhy proto vypraví více vnitrostátních spojů kategorie EuroCity.

Po dohodě s Rakouskými spolkovými drahami (ÖBB) bude kvůli nižšímu počtu cestujících od 8. února do 25. března 2021 omezen provoz některých spojů railjet mezi Prahou a Vídní. České dráhy ale v koordinaci s Ministerstvem dopravy ČR od stejného data zajistí přepravu ve vnitrostátním úseku Praha – Brno / Břeclav spoji EC Metropolitan, které budou v tomto úseku naopak obnovené a pojedou v téměř plném počtu. Mezi Prahou a jižní Moravou tak ČD ve spolupráci s ministerstvem nadále zajistí dostatečnou nabídku spojů.

Pro cestující to znamená, že mezi Prahou, Brnem a Břeclaví budou upravené časy odjezdů dálkových vlaků. K omezení počtu spojů tak prakticky dochází jen v přeshraničním úseku mezi Břeclaví a Vídní.

Od 8. února budou obnovené v celé původní trase následující vlaky EC / IC Metropolitan:

  • ve směru Praha – Brno – Břeclav – Bratislava – Budapešť: v celé trase pojedou vlaky EC 275 a 279 (Praha – Budapešť) a obnoven bude také vlak IC 575 (Praha – Břeclav). Doposud tyto vlaky nejezdily v úseku Praha hl. n. – Brno hl. n. / Břeclav.
  • ve směru Budapešť – Bratislava –Břeclav – Brno – Praha: v celé traseBudapešť – Praha pojedou vlaky EC 274, 278 a 280. Aktuálně tyto vlaky nejezdí v úseku Břeclav / Brno hl. n. – Praha hl. n.

Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách https://www.cd.cz/info/aktuality/-34558/ a ve vyhledávačích spojení.

Aktuálně

Cesta k ETCS v podmínkách ČR

Na webu Z dopravy mně zaujal článek Davida Votroubka z FS ČR „Jak dál po Pardubicích“ a bohatá diskuze k jeho článku. Svůj profesní život jsem zasvětil...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts