Hlavní stranaŽelezniceČeské dráhy upozorňují na výluky

České dráhy upozorňují na výluky

Provozovatel dráhy – Správa železnic, zahájí na trati č. 290 Olomouc – Šumperk od 1. února 2021 dlouhodobou výlukovou činnost v souvislosti s celkovou revitalizací trati.

V únoru 2021 budou probíhat výluky se zavedenou náhradní autobusovou dopravou v těchto termínech a úsecích:
1. až 3. února v traťovém úseku Olomouc – Šternberk – noční výluka,
11. až 14. února v traťovém úseku Uničov – Šumperk – denní výluka,
15. až 18. února v traťovém úseku Olomouc – Šternberk – denní výluka,
19. až 28. února (ukončení 1. března 1:30 hod) v traťovém úseku Uničov – Šumperk – nepřetržitá výluka.

S ohledem na delší jízdní doby po silničních komunikacích bude náhradní autobusová doprava organizována dle výlukového jízdního řádu. Výlukové jízdní řády budou vyvěšeny také ve všech dotčených stanicích a zastávkách.

Zároveň cestující upozorňujeme na změnu umístění náhradních autobusových zastávek pro výstup i nástup u železniční stanice Šternberk. Z důvodu probíhající přestavby přednádražních prostor jsou zastávky náhradní autobusové dopravy přemístěny na bývalé autobusové nádraží cca 50 m od železniční stanice.

V měsíci březnu budou výluky pokračovat následovně: od 1. března do 8. března nepřetržitě v traťovém úseku Šternberk – Šumperk a od 9. března do 8. září 2021 nepřetržitě v traťovém úseku Šternberk – Uničov. Výlukové jízdní řády na měsíc březen a další období budou zveřejněny během února.

Kompletní informace k výluce, včetně výlukového jízdního řádu, jsou k dispozici na webových stránkách www.cd.cz/omezeniprovozu. Cestujícím se České dráhy omlouvají za komplikace způsobené výlukou a děkují za pochopení.

Aktuálně

Cesta k ETCS v podmínkách ČR

Na webu Z dopravy mně zaujal článek Davida Votroubka z FS ČR „Jak dál po Pardubicích“ a bohatá diskuze k jeho článku. Svůj profesní život jsem zasvětil...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts