HomeŽelezniceČeské dráhy upozorňují na výluky

České dráhy upozorňují na výluky

Provozovatel dráhy – Správa železnic, zahájí na trati č. 290 Olomouc – Šumperk od 1. února 2021 dlouhodobou výlukovou činnost v souvislosti s celkovou revitalizací trati.

V únoru 2021 budou probíhat výluky se zavedenou náhradní autobusovou dopravou v těchto termínech a úsecích:
1. až 3. února v traťovém úseku Olomouc – Šternberk – noční výluka,
11. až 14. února v traťovém úseku Uničov – Šumperk – denní výluka,
15. až 18. února v traťovém úseku Olomouc – Šternberk – denní výluka,
19. až 28. února (ukončení 1. března 1:30 hod) v traťovém úseku Uničov – Šumperk – nepřetržitá výluka.

S ohledem na delší jízdní doby po silničních komunikacích bude náhradní autobusová doprava organizována dle výlukového jízdního řádu. Výlukové jízdní řády budou vyvěšeny také ve všech dotčených stanicích a zastávkách.

Zároveň cestující upozorňujeme na změnu umístění náhradních autobusových zastávek pro výstup i nástup u železniční stanice Šternberk. Z důvodu probíhající přestavby přednádražních prostor jsou zastávky náhradní autobusové dopravy přemístěny na bývalé autobusové nádraží cca 50 m od železniční stanice.

V měsíci březnu budou výluky pokračovat následovně: od 1. března do 8. března nepřetržitě v traťovém úseku Šternberk – Šumperk a od 9. března do 8. září 2021 nepřetržitě v traťovém úseku Šternberk – Uničov. Výlukové jízdní řády na měsíc březen a další období budou zveřejněny během února.

Kompletní informace k výluce, včetně výlukového jízdního řádu, jsou k dispozici na webových stránkách www.cd.cz/omezeniprovozu. Cestujícím se České dráhy omlouvají za komplikace způsobené výlukou a děkují za pochopení.

Aktuálně

Poslanci osvobodili dopravní podniky od poplatků za obnovitelnou energii při používání silové elektřiny

Osvobození dopravních podniků od poplatků za obnovitelnou silovou elektřinu.

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts