Hlavní stranaRekonstrukceUkončení rekonstrukce mostu na D10

Ukončení rekonstrukce mostu na D10

Řidiči jedoucí z Prahy po dálnici D10 dostanou předčasný vánoční dárek. Ještě před svátky by mělo dojít k otevření dálničního mostu u Staré Boleslavi.

Omezení dopravy v tomto úseku trvalo devět měsíců, rekonstrukce mostu započala v polovině března 2021, zhotovitelem byla firma Skanska. Most byl již delší dobu ve špatném stavu, jeho stav byl hodnocen stupněm 6 (tedy jako velmi špatný) a musel být podepřen podpůrnou konstrukcí.

Vzhledem k nutnosti zachování provozu na dálnici byla demolice a výstavba rozdělena do čtyř etap, aby zde mohl po celou dobu vést průjezd v režimu pruhů 2 + 2. Do čtvrté fáze vstoupila oprava mostu v září 2021, kdy došlo k rekonstrukci pravé části mostu. V souvislosti s nutností zbourat křídla bývalé kontrukce směrem k Mladé Bosleslavi šlo o náročnější etapu než třetí, kdy se opravoval levý mostní objekt.

Původní mostní konstrukce z prefabrikovaných nosníků se zdemolovala s částečným ubouráním spodní stavby a na stejném místě byl vybudován nový most z železobetonových nosníků. Rekonstrukce mostu již počítala plánovaným rozšířením dálnice D10 v tomto úseku na 3 + 3 jízdní pruhy, šířka přemosťované komunikace se tak v obou směrech rozšířila na 13,25 metrů.

Během druhého prosincového týdne došlo k pokládce nového asfaltového souvrství, nyní je most osazován příslušenstvím a o víkendu má být odstraněno značení dopravního omezení. 19. prosince v odpoledních hodinách má být úsek plně průjezdný.

Společně s nedávným zprovozněním nové mimoúrovňové křižovatky Rádelský mlýn, zajišťující propojení silnic I/35 Turnov – Liberec se silnicí I/65 do Jablonce nad Nisou, jde o další velké ukončení omezení provozu a ulehčení jízdy řidičům.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Cesta k ETCS v podmínkách ČR

Na webu Z dopravy mně zaujal článek Davida Votroubka z FS ČR „Jak dál po Pardubicích“ a bohatá diskuze k jeho článku. Svůj profesní život jsem zasvětil...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts