Hlavní stranaRekonstrukceUkončení rekonstrukce mostu na D10

Ukončení rekonstrukce mostu na D10

Řidiči jedoucí z Prahy po dálnici D10 dostanou předčasný vánoční dárek. Ještě před svátky by mělo dojít k otevření dálničního mostu u Staré Boleslavi.

Omezení dopravy v tomto úseku trvalo devět měsíců, rekonstrukce mostu započala v polovině března 2021, zhotovitelem byla firma Skanska. Most byl již delší dobu ve špatném stavu, jeho stav byl hodnocen stupněm 6 (tedy jako velmi špatný) a musel být podepřen podpůrnou konstrukcí.

Vzhledem k nutnosti zachování provozu na dálnici byla demolice a výstavba rozdělena do čtyř etap, aby zde mohl po celou dobu vést průjezd v režimu pruhů 2 + 2. Do čtvrté fáze vstoupila oprava mostu v září 2021, kdy došlo k rekonstrukci pravé části mostu. V souvislosti s nutností zbourat křídla bývalé kontrukce směrem k Mladé Bosleslavi šlo o náročnější etapu než třetí, kdy se opravoval levý mostní objekt.

Původní mostní konstrukce z prefabrikovaných nosníků se zdemolovala s částečným ubouráním spodní stavby a na stejném místě byl vybudován nový most z železobetonových nosníků. Rekonstrukce mostu již počítala plánovaným rozšířením dálnice D10 v tomto úseku na 3 + 3 jízdní pruhy, šířka přemosťované komunikace se tak v obou směrech rozšířila na 13,25 metrů.

Během druhého prosincového týdne došlo k pokládce nového asfaltového souvrství, nyní je most osazován příslušenstvím a o víkendu má být odstraněno značení dopravního omezení. 19. prosince v odpoledních hodinách má být úsek plně průjezdný.

Společně s nedávným zprovozněním nové mimoúrovňové křižovatky Rádelský mlýn, zajišťující propojení silnic I/35 Turnov – Liberec se silnicí I/65 do Jablonce nad Nisou, jde o další velké ukončení omezení provozu a ulehčení jízdy řidičům.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Aktuálně

Máme strategii na demontáž národních zabezpečovacích systémů?

Koncepce jednotného evropského signalizačního systému pro posílení interoperability se datuje do roku 1989, kdy železniční průmysl a Komise EU zahájily analýzu problémů železniční signalizace...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts