Hlavní stranaSilniční dopravaPráce na JV obchvatu Otrokovic pokračují i v zimě!

Práce na JV obchvatu Otrokovic pokračují i v zimě!

Ačkoliv je většina dopravních staveb v zimních měsících pozastavena, práce na JV obchvatu Otrokovic probíhají prakticky neustále. Intenzivně se tam pracovalo až do poloviny prosince a nyní po lednové přestávce, kdy jsou opět vhodné klimatické podmínky, se práce znovu rozjíždějí. „Právě jsme dokončili betonáž  dálničního mostu (betonáž předpínacích kapes) a pokud bude počasí nadále příznivé, chceme se věnovat výstavbě protihlukové zdi, dokončení kanalizace a říms opěrné zdi,“ prozradil referent stavby Pavel Dvořák.

„Výstavbu JV ochvatu Otrokovic v loňském roce naštěstí nezpomalila ani nepříznivá epidemiologická situace,“ sdělil ředitel Správy Zlín ŘSD Karel Chudárek.

V rámci II. etapy stavby SV obchvatu Otrokovic se v loňském roce realizovala oprava povrchu vozovky v délce 1074 m. Týkala se úseku v km 28,857–29,005 (148 m) a v km 29,049–29,457 (408 m), včetně nájezdových ramp exitu 30 v délce 518 m.

Po dobu pěti měsíců byla také uzavřena pohořelická křižovatka a následně i sjezd z dálnice D55 –  EXIT 32. Uzavírka byla nutná z důvodu prací na napojení SV a JV obchvatu Otrokovic. „Dodrželi jsme slib a práce se nám podařilo dokončit s předstihem. Uzavřený exit i křižovatku jsme tak mohli zprovoznit dříve, než bylo avizováno,“ dodal Dvořák.

Řidiči se poprvé po obchvatu projedou už v červnu, kdy plánujeme jeho zprovoznění v omezeném režimu. Veškerá tranzitní doprava ve směru Přerov – Uherské Hradiště a Zlín – Uherské Hradiště bude odkloněna po obchvatu a nebude již více zatěžovat frekventovanou křižovatku v Kvítkovicích. Související dopravní omezení spojená se spuštěním omezeného provozu obchvatu ještě řidičům včas sdělíme. Předpoklad úplného dokončení stavby a spuštění do plného provozu je na podzim tohoto roku. Investice na jeho výstavbu přesáhne částku 710 milionů bez DPH.

Aktuálně

Toulky nejen železniční minulostí

Začátkem května přišla na knižní trh nová již 20. kniha spisovatele Josefa Schröttera „Toulky nejen železniční minulostí“ s ilustracemi Jiřího Boudy. V knize je 393 obrázků...

Podcasty

Podcasty na Spotify Apple podcasts