S Jiřím Hlavatým o technické politice, kvalitě českých silnic a inovacích v ŘSD

Dnes jsme si pozvali Jiřího Hlavatého, ředitele úseku kontroly kvality staveb ŘSD, který s námi bude mluvit o posilování role ŘSD skrze technickou politiku.

SIRDO Vám přináší exkluzivní informace dnes přímo od ředitele úseku kontroly kvality staveb ŘSD. Hlavní téma tohoto dílu je technická politika. Tedy způsob, jakým Ředitelství silnic a dálnic buduje silniční síť. Dozvíte se, jakým způsobem ŘSD monitoruje kvalitu výroby a zpracování stavebních materiálů (kamery, laboratorní testy, monitoring pohybu dodavatelských aut…). Povíme Vám, jestli ČR dodržuje standard EU ohledně využívání recyklovaných složek při stavbě silnic i jestli používání druhotných materiálů zhoršuje kvalitu silnic. Zajímá Vás, jak se promění unikátní český most Šmejkalka, či jak funguje technické koordinační centrum ŘSD? Poslechněte si náš podcast. Více se dozvíte i na sociálních sítích níže.

Aktuálně

Máme strategii na demontáž národních zabezpečovacích systémů?

Koncepce jednotného evropského signalizačního systému pro posílení interoperability se datuje do roku 1989, kdy železniční průmysl a Komise EU zahájily analýzu problémů železniční signalizace...

Podcasty

Videoa

Podcasty na Spotify Apple podcasts