Zastupitelka hlavního města Prahy o návratu dětí do škol, peticích i platformě KoroNERV

Mariana Čapková usiluje o zavedení PCR pool-testingu do škol, což by umožnilo školní docházku žáků a studentů bez principu rotace.

Dnes jsme si pozvali Ing. Marianu Čapkovou, zastupitelku hlavního města Prahy a předsedkyni Výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP. Dozvíte se od ní o jejím plánu na obnovu normální školní docházky, o jaké školy se stará pražský magistrát a také o fungování a budoucnosti odborných středních škol. V současné době je inženýrka Čapková členkou poradní platformy KoroNERV.

Mariana Čapková je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze a University of Nebraska v USA v oborech diplomacie a mezinárodní vztahy. Od roku 2018 je zastupitelkou hlavního města Prahy (za uskupení Praha sobě), na magistrátu zastává funkci předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání. Jejím hlavním tématem jsou sociální otázky ve vzdělávací gesci, konkrétně problematika sociálně ohrožených dětí, dětí s odlišným mateřským jazykem a dětí s postižením, a v neposlední řadě odborné vzdělávání. Na Magistrát hl. m. Prahy přišla z Národního bezpečnostního úřadu, konkrétně z následně odděleného Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Je velkou podporovatelkou česko-amerických kulturních a společenských vztahů a m.j. producentkou filmu The Art of Dissent o československém disentu. Aktivně se zasazuje o znovuobnovení provozu pražského metronomu na Letné.

Aktuálně

Toulky nejen železniční minulostí

Začátkem května přišla na knižní trh nová již 20. kniha spisovatele Josefa Schröttera „Toulky nejen železniční minulostí“ s ilustracemi Jiřího Boudy. V knize je 393 obrázků...

Podcasty

Videoa

Podcasty na Spotify Apple podcasts